Воскресенье, 19.05.2024, 06:55
ООО НПП «АгроЛугань»
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Мои статьи [43]
Форма входа
Главная » Статьи » Мои статьи

ОЗИМА ПШЕНИЦЯ с.ФАВОРИТКА

Оригінатор : Інститут фізіології і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім..В.М.Ремесла УААН.

           Занесений до Реєстру сортів рослин України на 2005 рік для вирощування у Поліській та Лісостеповій  зонах України. Проте добрі врожаї забезпечує і в зоні Степу.

          Біологічні ознаки: Сорт середньостебловий, інтенсивного типу, середньостиглий. Вегетаційний період 283-287 днів. Середньо стійкий до вилягання. Має середню зимо- та  високу посухостійкість. Середньостійкий до ураження борошнистою росою та бурою листковою іржею. Стійкий до проростання та   осипання зерна. Різновидність лютесценс.

         Якість зерна : Борошномельні та хлібопекарські властивості добрі .Зерно містить 12,5-13,8 % білка , 26-,7-30,1 % сирої клейковини ,сила борошна 248-296 а.о., об’єм хліба із 100 г.борошна

960-1000 мл,загальна оцінка хлібопекарських властивостей 3,6-4,0 бала. Належить до цінних пшениць.

         Господарські ознаки : сорт високоврожайний інтенсивного типу .Забеспечує отримання високих та стабільних по роках урожаїв на різних фонах мінерального живлення .Невибагливий до умов вирощування,попередників і строків сівби,має високу екологічну пластичність .За даними оригінатора (ІФРГ НАНУ)у роки конкурсного випробування (2000-2004рр.)середній врожай становив 73,0 ц/га,що на 15,0 ц/га перевищувало урожайність національного стандарту .

         За  роки екологічного  випробуваня на полях Кіровоградської області середній врожай становив 100,1 ц/га, що на 14,6 ц\га ,більше від національного стандарту Альбатрос одеський.

           Агротехнологічні вимоги : сорт необхідно вирощувати за інтенсивною технологією з внесенням оптимальних та високих доз мінеральних добрив.На високих фонах мінерального живлення, щоб запобігти виляганню, необхідно вносити ретанданти . Для забеспечення отримання високих урожаїв зерна необхідно проводити також захист рослин від шкідників та хвороб ,особливо після викидання колосу ,фунгіцидами типу фалькон чи фолікур .

            З метою отримання високоякісного зерна потрібно проводити третє підживлення сухими азотовими туками чи позакореневе підживлення карбамідом N10-15 у фазі колосіння- молочна стиглість.

           Норма висіву насіння 5,0-6,0 млн схожих зерен на 1 га залежно від зони та вологозабезпечення.

Категория: Мои статьи | Добавил: NRJ (26.01.2011)
Просмотров: 3067 | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Поиск
Copyright MyCorp © 2024Бесплатный хостинг uCoz